MŮJ PŘÍBĚH

Jako hudební skladatel jsem si získal důvěru mnoha režisérů, s nimiž jsem realizoval osm desítek divadelních, filmových a rozhlasových projektů. I jako skladatel šansonů a divadelních písní spolupracuji s mnoha osobnostmi (František Segrado, Helena Čermáková, Mariana Chmelařová, Vendula Příhodová, Tomáš Matonoha...). Stal jsem se finalistou mezinárodní skladatelské soutěže The UK Songwriting Contest 2017.

Narodil jsem se do hudební rodiny. Otec hrával na varhany a zpíval klasickou hudbu, matka měla naopak jazzovou kapelu a vystupovala s písněmi divadla Semafor a také s písněmi Jaroslava Ježka. Oba tyto vlivy (vážná hudba i divadelní písně, ovlivněné jazzem) formovaly do jisté míry mou hudební kariéru.

Ačkoliv jsem chtěl být pianistou, vystudoval jsem na konzervatoři v Teplicích nejprve kontrabas. Až po absolutoriu jsem se vrátil ke klavíru a krátce jsem navštěvoval Jazzovou konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Záhy jsem totiž začal studovat Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor hudební skladba. 

Ještě na konzervatoři jsem založil seskupení Ambra, věnující se nejprve alternativní kompozici a improvizaci, později také undergroundu. A seskupení Zazou, hrající jazzrock. 

Na JAMU jsem založil spolek mladých skladatelů Bezmocná hrstka a jazz-rockové seskupení KK Band. Začal jsem spolupracovat s brněnským HaDivadlem jako korepetitor a jako člen kultovního představení Komediograf. Založil jsem také seskupení Minach s herečkou a zpěvačkou Marianou Chmelařovou a duo s herečkou Andreou Buršovou, později rozšířené o smyčcový Indigo quartet. 

Ceny:

Obdržel jsem Cenu komediantů 2015 za scénickou hudbu k inscenaci Deník Anne Frankové. Stal jsem se finalistou mezinárodní soutěže Pianista roku 2017 a finalistou mezinárodní skladatelské soutěže Songwriting Contest v Londýně. Ze starších cen jsem obdržel cenu Krteček pro seskupení KK Band a Trstěnickou cenu za skladbu Shamanika, 1. místo v soutěži Generace za skladbu Bariéry a 3. místo za skladbu Stopy po nich. 

 Tvorba:

Natočil jsem 4 sólová klavírní CD, asi 50 alb s různými interprety, většinu s mými autorskými skladbami. Napsal jsem scénickou hudbu k cca 70ti představením a hudbu k filmům Velkofilm a Jako nikdy, a k několika rozhlasovým hrám. A ke hranému dokumentu Osud jménem Tugendhat. Vyšlo mi 6 zpěvníků úprav lidových písniček (z toho 2 2x), kniha Hýbánky, Drakouni a Tati, ty mě přivedeš do hrobu a kniha autorských logopedických písní Žvaní žabák u louže. Napsal jsem rovněž několik velkých kompozic, např. skladbu Carmina burana 2 - o lidské duši (pro dětský sbor, komorní orchestr a bigbeatovou kapelu), Missa brevis (pro soprán, baryton, smíšený sbor a smíšený kvintet) nebo Baron na stromě (pro symf. orchestr). Jsem autorem hudby k muzikálu Orfeus Superstar, několika komorních skladeb, jazzových skladeb a asi 400 písní.

Vystupuji jako pianista a improvizátor ve svém sólovém recitálu, v představení Nekorektní skeče, jako Zdeněk v TV pořadu pro děti Hýbánky a jako pianista a skladatel v projektu Inspektor Kluzó. 

UDĚLEJME DALŠÍ PROJEKT SPOLU