MŮJ PŘÍBĚH

Jako hudební skladatel jsem si získal důvěru mnoha režisérů, s nimiž jsem realizoval více než osm desítek divadelních, filmových a rozhlasových projektů. I jako skladatel šansonů a divadelních písní spolupracuji s mnoha osobnostmi (František Segrado, Helena Čermáková, Mariana Chmelařová, Vendula Příhodová, Tomáš Matonoha...). Mé skladby v oblasti vážné hudby jsou hrány na mnoha koncertech a jsou na repertoárovém listě mnoha interpretů. Stal jsem se finalistou mezinárodní skladatelské soutěže The UK Songwriting Contest 2017.

Narodil jsem se do hudební rodiny. Otec hrával na varhany a zpíval klasickou hudbu, matka měla naopak jazzovou kapelu a vystupovala s písněmi divadla Semafor a také s písněmi Jaroslava Ježka. Oba tyto vlivy (vážná hudba i divadelní písně, ovlivněné jazzem) formovaly do jisté míry mou hudební kariéru.

Ačkoliv jsem chtěl být pianistou, vystudoval jsem na konzervatoři v Teplicích nejprve kontrabas. Až po absolutoriu jsem se vrátil ke klavíru a krátce jsem navštěvoval Jazzovou konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Záhy jsem totiž začal studovat Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor hudební skladba. 

Ještě na konzervatoři jsem založil seskupení Ambra, věnující se nejprve alternativní kompozici a improvizaci, později také undergroundu. A seskupení Zazou, hrající jazzrock. 

Na JAMU jsem založil spolek mladých skladatelů Bezmocná hrstka a jazz-rockové seskupení KK Band. Začal jsem spolupracovat s brněnským HaDivadlem jako korepetitor a jako člen kultovního představení Komediograf. Založil jsem také seskupení Minach s herečkou a zpěvačkou Marianou Chmelařovou a duo s herečkou Andreou Buršovou, později rozšířené o smyčcový Indigo quartet. 

Ceny:

Obdržel jsem Cenu komediantů 2015 za scénickou hudbu k inscenaci Deník Anne Frankové. Stal jsem se finalistou mezinárodní soutěže Pianista roku 2017 a finalistou mezinárodní skladatelské soutěže Songwriting Contest v Londýně (2017). Ze starších cen jsem obdržel cenu Krteček pro seskupení KK Band a Trstěnickou cenu za skladbu Shamanika, 1. místo v soutěži Generace za skladbu Bariéry a 3. místo za skladbu Stopy po nich. 

 Tvorba:

Natočil jsem 5 sólových klavírních CD, asi 50 alb s různými interprety, většinu s mými autorskými skladbami. Napsal jsem scénickou hudbu k cca 70ti představením a hudbu k filmům Velkofilm a Jako nikdy, a k několika rozhlasovým hrám. A ke hranému dokumentu Osud jménem Tugendhat. Vyšlo mi 6 zpěvníků úprav lidových písniček (z toho 2 v reedici), dále knihy Hýbánky, Drakouni a Tati, ty mě přivedeš do hrobu a kniha autorských logopedických písní Žvaní žabák u louže. Napsal jsem rovněž několik velkých kompozic, např. skladbu Carmina burana 2 - o lidské duši (pro dětský sbor, komorní orchestr a bigbeatovou kapelu), Missa brevis (pro soprán, baryton, smíšený sbor a smíšený kvintet), Oratorium Vánoční zázrak a Baron na stromě (pro symf. orchestr). Jsem autorem hudby k muzikálu Orfeus Superstar, několika komorních skladeb, jazzových skladeb a asi 400 písní.

Vystupuji jako pianista a improvizátor ve svém sólovém recitálu, v představení Nekorektní skeče, jako Zdeněk v TV pořadu pro děti Hýbánky a jako pianista a skladatel v projektu Inspektor Kluzó. Spolupracuji s Magdalénkou (předsbor brněnského sboru Kantiléna) a s Filharmonií Brno. 

UDĚLEJME DALŠÍ PROJEKT SPOLU